Sürücü Belgesi
En az 2 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşındaki kişiler tüm araçları kiralayabilirler.

Kiralama Süresi
En az bir gündür. 3 saati aşan gecikmelerde 1 tam gün ücreti alınır.

Trafik Cezaları
Trafik kurallarına uyulmaması durumunda doğacak her türlü sorumluluk ve ceza kiralayana aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi ve mahalli makamlar tarafından tutulması halinde geçen süreler, sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Ödeme Şekilleri & Kaza Durumu
Araçlarımız Full Kasko ve Sigortalıdır. Araçlarımızda hasar meydana gelmesi durumunda kiralayan kişi, Trafik kaza zaptı ve alkol raporu hemen tutturulması ve 24 saat içinde en yakın ARC Oto Kiralama ofisine ulaştırılması gerekir. Aracın; alkollü, uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırı dışında kullanılmaması gerekir. Aksi taktirde aracı kullanan tüm hasarlardan sorumlu tutulur. Kiracı dışında aracın ikinci bir şahıs tarafından kullanılabilmesi ancak geçerli kimlik ve ehliyetinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Sigorta fonu ödenen ve yukarıdaki tüm şartları yerine getiren ve kaza raporunda kusursuz olduğu tespit edilen kiracıdan hasar bedeli alınmaz. Kaza durumunda, 01.04.2008 tarihin'den itibaren maddi hasarla sonuçlanan trafik kazalarında, kazaya karışan tarafların dolduracağı "MADDİ HASARLI TRAFİK KAZASI TESPİT TUTANAĞINI" doldurmak zorundadır.

Ferdi Kaza Sigortası
Kiralanan aracı kontratta isimleri yazılı kiracı ve eğer istenmiş ise ikinci sürücünün dışında kimse kullanamaz.

Bebek Koltuğu
Bebeklerimiz Bizler için Değerlidir. Bebek Koltuğu Ücretsizdir. Bebek koltuğunun çalınması sigorta kapsamı dışındadır.

Teslim ve Bırakma
ARC Oto Kiralama bürolarının bulunduğu iller ile buralardaki hava alanları, limanlar, tren istasyonları ve otellerde ofis çalışma saatleri dahilinde teslim ve bırakmalar ücretsizdir.

Diğer Hizmetler
Yabancı dil bilen şoför için günlük $50, 19:00 - 00:00 arasındaki hizmetlere ilave her saat için $5 ücret alınır.

Vergi
Bütün fiyatlara KDV ilave edilecektir. Fiyatlara aracın bakım giderleri dahil benzin hariçtir.